Wygraj z alergią odzwierzęcą!

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że grozi nam epidemia złej jakości powietrza w biurach, domach, kawiarniach i salach konferencyjnych. Zawiera ono od 4 do 10, a niekiedy nawet do 100 razy więcej toksycznych substancji niż powietrze na zewnątrz.

Człowiek dorosły w stanie spoczynku oddycha ok. 15 razy na minutę, za każdym razem wprowadzając do płuc ok 0,5 litra powietrza. Tak więc w ciągu minuty pobieramy ok. 7,5 litra powietrza, a w ciągu doby nawet 10 500 litrów (czyli 10,5 m3). Tylko ok. 1/5 pobieranego powietrza stanowi tlen, reszta to inne składniki znajdujące się w powietrzu takie jak alergeny, roztocza, pleśń czy ozon, bardzo szkodliwe dla naszego układu oddechowego. Z uwagi na fakt, że 90% czasu w naszym życiu spędzamy w mieszkaniach, domach, szkołach czy biurach jakość powietrza w pomieszczeniach ma decydujące znaczenie w wywoływaniu reakcji alergicznych i nasilaniu ataków astmy. Zwierzęta domowe są doskonałymi towarzyszami człowieka. Niestety, szacuje się, że aż 10% osób cierpiących na alergie jest także uczulona na zwierzęta domowe. Warto podkreślić, że wbrew powszechnemu przekonaniu przyczyną alergii na zwierzęta nie jest sierść. Alergenami uczulającymi jest złuszczona skóra i płyny ustrojowe zwierząt takie jak, ślina i mocz. Są one przenoszone na sierści zwierząt i rozprzestrzeniają się w powietrzu, w którym pozostają bardzo długi czas. Liczne testy dowodzą, że alergeny odzwierzęce są niezwykle trwałe, stąd można je znaleźć nawet w pomieszczeniach, w których nigdy nie gościł zwierzak.

Czy to oznacza, że alergicy muszą zrezygnować z posiadania czworonożnego przyjaciela?

Verschiedene Rassehunde

urzadzenie

Rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiedniego oczyszczacza powietrza. Ważne jest by nie był on „kumulatorem” zanieczyszczeń, a skutecznie usuwał je z otoczenia. Na rynku dostępne są oczyszczacze powietrza Airfree z opatentowaną technologią termodynamicznej stylizacji TSS. Wkład ceramiczny wewnątrz urządzenia rozgrzewa się do 2000C i bezpowrotnie niszczy szkodliwe dla zdrowia zanieczyszczenia. Roztocza kurzu, pleśń, bakterie i wirusy ulegają rozpadowi, a efektem końcowym jest woda i dwutlenek węgla, które są również wydalane do powietrza przez organizmy żywe podczas oddychania. Ceramiczny wkład TSS pełni rolę filtra jak w większości dostępnych na rynku oczyszczaczy, ale nie wymaga wymiany.

Ponadto niskie zużycie energii, porównywalne do 60W żarówki czyni urządzenie oszczędnym i tanim w eksploatacji. Airfree jest całkowicie bezgłośny, a jego skuteczność potwierdzają badania przeprowadzone przez niezależne instytuty badawcze na całym świecie. Dodatkowo urządzenie niweluje nieprzyjemne zapachy, oraz obniża poziom ozonu w pomieszczeniach, w których jest stosowany. Ozon jest szczególnie niebezpieczny dla naszych płuc i gardła, działa drażniąco na błony śluzowe i może nasilać ataki astmy.

„Wzrastająca świadomość polskiego społeczeństwa na temat roli, jaką odgrywa w życiu jakość powietrza i możliwość jego uzdatniania, to milowy krok w profilaktyce chorób układu oddechowego i alergii”- mówi Maja Raczkowska Brand Manager Airfree. „Dzisiejsza technologia pozwala przywrócić komfort życia osobom, których codzienność jest uciążliwością trudną do zniesienia” – kontynuuje.

Przeczytaj więcej

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

© HBPolska

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?