Najczęściej zadawane pytania o AIRFREE®

Nowa technologia Airfree® wykorzystuje ciepło do oczyszczania powietrza bez istotnego wzrostu temperatury w pomieszczeniu. Nie ma efektów ubocznych, nie są emitowane jony ani wytwarzane nowe cząstki. Urządzenie Airfree® może być stosowane w domach i biurach w sposób bezgłośny, ciągły skutecznie oczyszczając powietrze.

Aby zmienić intensywność oświetlenia nocnego dotknij czujnik umieszczony w pobliżu logo. Możesz wybrać najlepszą dla siebie intensywność lub je wyłączyć.

Tak, pod warunkiem, że jej pojemność wynosi co najmniej 10m ³. Urządzenia Airfree® nie należy umieszczać pod półkami aby nie zmniejszać skuteczności jego działania.

Jeśli górna pokrywa urządzenia jest delikatnie ciepła oznacza to, że urządzenie działa.

Nie. Wówczas urządzenie Airfree® zmniejsza zanieczyszczenie powietrza tylko w strefie korytarza.

Tak. Należy zawsze pamiętać, że takie pomieszczenie musi mieć objętość co najmniej 10m ³

Urządzenie Airfree® musi zawsze pracować w tym samym pomieszczeniu przez 24h na dobę. Opatentowana technologia Airfree® polega na stopniowym działaniu i nie powinno się przerywać cyklu jej pracy. Przeniesienie urządzenia z jednego do drugiego pomieszczenia spowoduje przerwanie cyklu jego pracy i powietrze w pomieszczeniu ponownie ulegnie zanieczyszczeniu.

Nie. Urządzenie Airfree® musi być zawsze włączone.

Urządzenie Airfree® będzie wymagało w przybliżeniu takiego samego czasu działania do uzyskania efektu oczyszczenia powietrza jak przed wyłączeniem prądu.

Nie. CADR nie służy do testowania skuteczności urządzenia Airfree®. Oznaczenie AHAM (umieszczone zazwyczaj z tyłu obudowy oczyszczacza powietrza) określaszybkości dostarczania czystego powietrza, jedną dotyczącą dymu tytoniowego, drugą dotyczącą pyłków i trzecią dla kurzu. CADR jest wskaźnikiem ilości powietrza przefiltrowanego przez oczyszczacz. Powodem, dla którego CADR nie jest wartością miarodajną dal Airfree® jest to, że urządzenie to nie filtruje powietrza lecz niszczy zawarte w nim mikroorganizmy spalając je w temperaturze bliskiej 200  ̊C. Właściwego pomiaru zmniejszenia ilości bakterii, pleśni, wirusów i innych drobnoustrojów można dokonać dopiero po inkubacji próbki powietrza w laboratorium mikrobiologicznym. Urządzenie Airfree® niszczy a nie wyłapuje ani nie przyciąga do innych powierzchni wszelkie mikroorganizmy niezależnie od ich rozmiarów. 99,99% wszystkich drobnoustrojów zostaje całkowicie zniszczone podczas przemieszczania się wewnątrz rdzenia ceramicznego Airfree®.

Tak. W przeciwieństwie do obecnych na rynku filtrów powietrza, Airfree® jest bardziej skuteczne w oddziaływaniu na najmniejsze drobnoustroje gdyż są one łatwo przenoszone przez strumień powietrza do sterylizującego rdzenia TSS™. Zachęcamy do zapoznania się z umieszczonymi na stronie www wynikami testów dotyczącymi bakterii i wirusów.

Redukcja pleśni w otoczeniu powoduje zmniejszenie zależnych od nich populacji roztoczy kurzu. UrządzenieAirfree® niszczy również szkodliwe toksyny i grzyby uwolnione do atmosfery z ich odchodów oraz pozostałości roztoczy odpowiadające za powstawanie alergii układu oddechowego i astmy.

Dzięki eliminacji zarodników pleśni nie mogą powstawać nowe kolonie pleśni. Aby dowiedzieć się więcej odwiedź naszą stronę www, gdzie zamieszczone są wyniki niezależnych testów.

Tak. Airfree® zmniejsza poziom wszelkich zapachów organicznych w otoczeniu w tym również zapach dymu tytoniowego.

Te mikroskopijne drobnoustroje są z łatwością eliminowane wewnątrz rurek kapilarnych ceramicznego rdzenia TSS™ Airfree®. Inaczej niż w przypadku innych technologii, im mniejszy jest rozmiar drobnoustrojów tym łatwiej je zniszczyć wewnątrz rdzenia.

Nie. Urządzenie Airfree® dokonuje sterylizacji powietrza w sposób naturalny.

Nie. W żaden zauważalny sposób nie wpływa ono na wzrost temperatury w pomieszczeniu. Dla porównania dwa urządzenia Airfree® wytwarzają tyle ciepła co jedna dorosła osoba o wadze 70 kg.

Nie. Urządzenie Airfree® nie posiada filtra. Dzięki unikalnej technologii TSS ™ urządzenie oczyszcza powietrze za pomocą wysokiej temperatury wewnątrz specjalnego wkładu ceramicznego.

Nie. Oświetlenie nocne pełni funkcję wyłącznie estetyczną i może być wykorzystywane jako lampka nocna w sypialni dzieci lub niemowląt.

Wszystkie żywe drobnoustroje składają się głównie z węgla, tlenu i azotu. Ponieważ w urządzeniu Airfree® temperatura osiąga prawie 200  ̊C zatem wszystkie elementy składowe drobnoustrojów rozkładają się na dwutlenek węgla (taki sam produkt, jaki uwalniamy podczas oddychania) i wodę. Podczas procesu pewna ilość węgla (lub mikroskopijne ilości popiołu) może pozostać na zewnątrz urządzenia lub na górnej pokrywie. Należy zauważyć, że wszystko to odbywa się na poziomie mikroskopowym, tak więc wszystkie te pozostałości stanowią niewielki ułamek oryginalnego mikroskopowego rozmiaru mikroorganizmów, innymi słowy, nie mają one znaczenia.

Urządzenie Airfree® oferuje klientom opcję wyboru oświetlenia. Odbiór kolorów jest cechą indywidualną każdego z nas. Uważa się, że kolory charakteryzują się poniższymi cechami:

czerwony – kolor radości, aktywności, ciepła, ognia, mocy i pasji. Czerwień wnosi witalność, zmniejsza inercję, melancholię, smutek, depresję i ospałość,

różowy – kolor motywujący i ochronny, ciepły i miękki. Stymuluje uczucia miłości i współczucia,

biały – jest mieszaniną wszystkich barw, oznacza spokój, czystość, niewinność, nieskazitelność i prawdę,

fioletowy – odzwierciedla godność, szlachetność i szacunek dla samego siebie. Pomaga normalizować czynności hormonów i gruczołów,

ciemnoniebieski – odświeżający, relaksujący i pogodny. Pomaga oczyścić myśli i uczucia, ułatwia komunikację,

niebieski – uświadamia pojęcie przestrzeni, spokoju, równowagi. Działa relaksująco i uspokajająco,

zielony – jego energia odzwierciedla zdolności przystosowawcze, hojność i współpracę. Łagodzi emocje, ułatwia prawidłowe rozumowanie, wzmacnia świadomość i zrozumienie,

żółty – kojarzy się ze światłem słonecznym, radością, dobrym nastrojem, wzmacniając system nerwowy i mięśnie w tym serca, wspomagając krążenie,

pomarańczowy – oznacza dynamikę, kojarzy się z zapałem i entuzjazmem, energetyzując ciało i wspomagając asymilację,

© HBPolska

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?