Alergia czy infekcja?

Zastanawiasz się czy jesteś alergikiem, a może cierpisz na przewlekłą infekcję układu oddechowego?

Ospałość, problemy w oddychaniu, łzawienie oczu, nieustający katar mogą być symptomami sezonowej infekcji jak również alergii. W tym wypadku należy podkreslić, że alergia sezonowa nie odnosi się tylkodo okresu wzmozonego pylenia wiosną, ale również dotyczy jesieni.Zachęcamy do przeprowadzenia testu i zgłębienia wiedzy na temat sposobów radzenia sobie z alergią.

 

 

ODPOWIEDZ NA KILKA PYTAŃ

  1. Czy w ciągu ostatnich kilku tygodnii zauważyłeś u siebie symptomy tj. kichanie, niedrożność zatok i nosa, katar jakbyś był przeziębiony?
  2. Czy w tym czasie niedrożności nosa towarzyszyło swędzenie i łzawienie oczu?
  3. W ciągu ostatnich 12 miesięcy wyciekowi wydzieliny z nosa towarzyszył ból szczęki i czoła w okolicy zatok?
  4. Czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy miałeś problemy z oddychaniem nie powiązane z infekcją dróg oddechowych?
  5. Czy kiedykolwiek doświadczyłeś duszności, świszczącego oddechu?

Odpowiedź TAK na pytanie 1 i 2 możesz cierpieć na zaburzenia oddechowe związane z katarem alergicznym.

Odpowiedź TAK na pytanie 3 najprawdopodobniej cierpisz na zapalenie zatok.

Odpowiedź TAK na pytanie 4 i 5 możesz być astmatykiem.

Powyższy kwestionariusz ma na celu wskazać ogólne symptomy, które należy skonsultować ze specjalistą.

CZY JESTEM ALERGIKIEM? A MOŻE MAM GRYPĘ?

Niektóre symptomy takie jak niedrożny nos, kichanie, swędzenie w gardle i nosie, podrażnione i zaczerwienione oczy nie mają tylko i jedynie związku z reakcją alergiczną. Grypa wywoływana jest przez wirusy, a jej symptomy ustępują po kilku dniach. Odwrotnie dzieje się tak w przypadku alergii. W bardzo wielu wypadkach alergicy są przeświadczeni, że cierpią na „długotrwałą grypę“, w rzeczywistości zaś doświadczają następujących po sobie reakcji alergicznych, które wywołane są kontaktem z białkami, których ich organizm nie toleruje. Inne substancje takie jak silne odory, ozon, i czasami zimne powietrze mogą również tak silnie podrażniać organizm człowieka, że zaczyna się bronić, a uciążliwe dolegliwości są oznaką stanu zapalnego. Ozon obecny w atmosferze by chronić ziemię przed działaniem promieni UV, występuje również w naszym najbliższym środowisku, gdyż emitowany jest przez wszystkie urządzenia elektroniczne. Naukowcy dowiedli, że ozon ma bardzo szkodliwe działanie na zdrowie człowieka – może powodować uszkodzenie układu oddechowego i wywołuje ataki astmy.

GŁÓWNE ALERGENY WYSTĘPUJĄCE W POWIETRZU

Roztocza kurzu domowego największe skupiska tworzą w materacach, kanapach
i poduszkach. Ich głównym pożywieniem są grzyby i ludzki naskórek. Alergeny to szkielety roztoczy i ich odchody. Ponieważ są one bardzo lekkie licznie unoszą się w powietrzu i z łatwością przenoszą po całym pomieszczeniu, osiadając na meblach i innych przedmiotach.

Pleśń to w istocie kolonie grzybów, które jako wolne rodniki są uwalniane do powietrza. Niewidoczne dla oka człowieka, kiedy trafiają do naszego organizmu wywołują silne reakcje alergiczne, czasami mogą powodować nawet infekcje.

Alergeney odzwierzęce to płyny ustrojowe, naskórek i odchody zwierzęce. Mikroskopijnej wielkości białka unoszą się w powietrzu nawet do kilku dni i błyskawicznie przenoszą do innych pomieszczeń. Naukowcy odnotowali obecność alergenów odzwierzęcych w miejscach, w których nigdy nie było zwierząt. Alergeny odzwierzęce nasilają ataki astmy.

Pyłki roślinne niezwykle lekkie pyłki kwiatowe, które osiadając na błonie śluzowej nosa powodują silny nieżyt, często w połączeniu z podrażnieniem oczu i swędzeniem. Wydaje się, że pyłki roślinne są alergenami sezonowymi, na których działanie jesteśmy narażeni szczególnie wiosną, należy jednakże nie zapominać, że okres kwitnięcia dla różnych roślin jest inny, nie nakłada się on z terminem kalendarzowej wiosny.

Kalendarz pyleń dostępny pod linkiem KALENDARZ PYLENIA ROŚLIN 2017

Nieżyt nosa i problemy w funkcjonowaniu układu oddechowego spowodowane są kontaktem z alergenami. Z drugiej strony astma to przewlekła choroba zapalna układu oddechowego, która objawia się problemami w oddychaniu. Badania wykazują, iż alergiczny nieżyt nosa często poprzedza astmę. Ponadto 38% osób, które cierpią na nieżyt nosa są astmatykami.

Przyczyn zapalenia zatok upatruje się w zaatakowaniu przez wirusy błony śluzowej zatok. Lekarze podkreślają, że jest to schorzenie, na które często cierpią alergicy. Objawy zapalenia to katar, któremu towarzyszy nacisk w okolicy policzków i czoła.

JAK POLEPSZYĆ KOMFORT ŻYCIA ALERGIKA?

Standard życia alergików różni się znacznie od poziomu życia osób zdrowych. Działanie alergenów wywołuje reakcje uczuleniowe, które wpływają na witalność i wydolność pracy. Według specjalistów najskuteczniejszym sposobem na zapobieganie symptomom alergii jak również eliminowanie przyczyn ataków astmy jest unikanie kontaktu z alergenami.

WAŻNE PODPOWIEDZI:

  • Pierz pościel w temperaturze powyżej 550C raz w tyg.
  • Jeśli w pomieszczeniu występuje pleśń użyj do czyszczenia roztworu wody z dodatkiem chloru ( 4/1). Pod żadnym pozorem nie łącz chloru z wodą, w której znajduje się roztwór z zawartością amoniaku, gdyż w wyniku połączenia tych związków wytwarzane są trujące gazy.
  • Odkurzaj regularnie pomieszczenia.
  • Zastosuj oczyszczacz Airfree by skutecznie oczyścić powietrze z alergenów.

DLACZEGO AIRFREE?

Airfree to bezgłośne, nie wymagające wymiany filtrów, a co najważniejsze skuteczne urządzenie, które eliminuje z powietrza zanieczyszczenia, które wywołują reakcje alergiczne, ataki astmy oraz stany zapalne dróg oddechowych.

Dzięki opatentowanej technologii TSS, która polega na zastosowaniu w urządzeniu ceramicznego filtra rozgrzewającego się do temperatury 2200C, szkodliwe dla zdrowia zarodniki kurzu, pleśni, wirusów, bakterii, alergenów odzwierzęcych i pyłków kwiatowych są spalane, a końcowym efektem procesu oczyszczania jest woda i dwutlenek węgla w ilości porównywalnej do efektu końcowego oddychania.

Airfree jako jedyne urządzenie na rynku nie emituje ozonu i obniża jego poziom w uzdatnianym powietrzu.

Proces oczyszczania odbywa się w oparciu o naturalnym procesie konwekcji. Urządzenie jest przez to przyjazne dla środowiska i dla kieszeni użytkownika, gdyż najwyższy model (przeznaczony do powierzchni do 60m2) zużywa tyle energii co 60W żarówka.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

© HBPolska

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?