5 najczęściej zadawanych pytań na temat pleśni

Wygląda odstręczająco, wydziela zapach nie do zniesienia, ale co najgorsze ma bardzo szkodliwe działanie na nasze zdrowie. Dowiedz się jak się jej pozbyć w skuteczny i bezpieczny sposób.

Pleśń wytwarza mikroskopijne zarodniki, które rozmnażają się w błyskawicznym tempie. Kiedy tylko napotkająn a warunki, gdzie panuje podwyższona wilgotność, osiadają na podłożu i wchłaniają substancje wokół by przetrwać. W środowisku występują różne rodzaje pleśni, które rozwijają się na drewnie, papierze, wykładzinach i jedzeniu.

Czy powinieniem stosować wybielacz by skutecznie usunąć pleśń?

Użycie jednej filiżanki odplamiacza połączonej z jedną filiżanką wody skutecznie usuwa pleśń z powierzchni.

 

Jak mogę rozpoznać, że mam do czynienia
z pleśnią?

Czarne, zielone, białe lub niebieskie plamy na suficie lub innych powierzchniach to najczęstszy objaw występowania pleśni. Zwróć uwagę szczególnie takie pomieszczenia jak łazienki i piwnice, gdyż są one najbardziej narażone na występowanie pleśni. Również pleśń może pojawić się w szafach.

Jaki jest najprostszy i najszybszy sposób usunięcia pleśni?

Podczas czyszczenia zainfekowanej powierzchni zawsze zakładaj gumowe rękawiczki i nigdy nie dotykaj kolonii gołymi dłońmi, nawet podczas czyszczenia. Potraktowanie zabrudzeń roztworem z wybielacza jest skuteczny na większości powierzchni. . Pamiętaj, że musisz takže wyeliminować źródło nadmiernej wilgoci, by sytuacja się nie powtórzyła. Nie kładź na przedmiotów na oczyszczonej powierzchni, aż do momentu kiedy będzie całkowicie sucha. Wywietrz pomieszczenie.

 

Jaki jest wpływ pleśni na zdrowie człowieka?

Pleśń wytwarza alergeny ( substancje, które wywołują reakcje alergiczne) drażniące, jak również w niektórych przypadkach toksyczne ( mykotoksyny). Wdychanie lub dotykanie pleśni wywołują reakcje alergiczne u niektórych osób. Do objaw alergii zalicza się symptomy towarzyszące alergiom sezonowym tj. uporczywy katar, łzawiące oczy, kichanie, swędząca wysypka.

Przeczytaj więcej

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

© HBPolska

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?